בלרין ™Ballerine – התקן תוך רחמי ללא הורמונים

התקן תוך רחמי ללא הורמונים חדשני בעל צורה כדורית למניעת הריון.

בלרין הוא התקן תוך רחמי ללא הורמונים המוחדר לרחמך ומפריש יוני נחושת לצורך מניעת הריון. התקן תוך רחמי היעיל עד ל-5 שנות שימוש. יעילות הבלרין במניעת הריון היא מעל 99%.*

ההתקן מורכב מתיל מתכתי דק וגמיש העשוי ניטינול (סגסוגת של ניקל וטיטניום), שהוא בעל תכונה של זיכרון צורני ומעוצב בצורה של כדור. השימוש בניטינול בתחום הרפואה קיים מזה זמן רב ובהצלחה רבה , למשל בשתלים ובתומכנים (סטנטים). על מבנה התיל המצופה פולימר מורכבות 17 כדוריות נחושת. לאחד מקצותיו של התקן תוך רחמי בלרין מחובר חוט פוליפרופילן בעל שני זנבות לצורך הסרתו של ההתקן. 

 

כאשר משתחרר התיל הגמיש מתוך צינורית ההתקנה לתוך הרחם, חוזר ההתקן לצורתו התלת ממדית ובונה את צורתו העגולה. התקן תוך רחמי בלרין בעל הצורה הכדורית נע בחופשיות בתוך הרחם, ללא קצוות חדים ופינות.

התקן תוך רחמי בלרין יעיל עד ל- 5 שנות שימוש ומיועד לנשים ולנערות מגיל 15 ומעלה.

  

בלרין התקן תוך רחמי       בלרין התקן למניעת הריון           

 

יתרונות:

  • צורתו התלת ממדית וגמישותו של התקן תוך רחמי בלרין, מאפשרים לו להתמקם בצורה חופשית בתוך חלל הרחם
  • בניגוד להתקנים תוך רחמיים בצורת T, לבלרין אין קצוות חדים או פינות העלולים לגרום לגירוי ודקירה של דפנות הרחם וכתוצאה מכך לגרום לכאבים ,התכווצויות או פרפורציה (חירור) של דופן הרחם
  • התקן תוך רחמי בלרין קטן משמעותית מהתקנים אחרים- קוטרו 15 מ"מ בלבד
  • צינורית התקנה צרה במיוחד בעלת קוטר של 3.2 מ"מ המאפשרת הכנסה לרחם כמעט ללא כאב וללא צורך בהרדמה מקומית

 

התקן תוך רחמי ללא הורמונים בטכנולוגיה מתקדמת

ההתקן הכדורי בלרין, הגמיש והידידותי לרחם, מורכב מסגסוגת ניטינול בעלת תכונת זכרון צורני, המצופה בפולימר ובמספר כדוריות נחושת. בשל הצורה והחומרים המיוחדים, ההתקן בלרין מתאים אידיאלית למבנה הרחם ומפחית את הסיכון לנזק ולגירוי.

בקצה הכדור נמצאים שני חוטים המשמשים להסרת התקן הנחושת בעת הצורך.

חידוש עולמי - במשך שנים רבות שימשה סגסוגת זו בתחום השתלים הרפואיים והסטנטים בהצלחה רבה וכעת ישנו שימוש נוסף בסגסוגת ניטינול כחומר מוליך גם בהתקן למניעת הריון.

  

בלרין התקן תוך רחמי ללא הורמונים

* איסוף דיווח נסיון מצטבר עבור בלרין ® על ידי אוקון